Wdrożenie ekspatów

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Migracja ma różne oblicza – może być krótkoterminowa, średnioterminowa i długoterminowa. Może być na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Można ją traktować jako obowiązek, doświadczenie czy nowy początek. Każdy jej rodzaj wiąże się z innym podejściem, filozofią i wartościami.

Ekspatami nazywamy wysokiej klasy specjalistów, którzy zmieniają kraj zamieszkania ze względu na pracę. Mogą oni zostać odgórnie wysłani do filii firmy za granicą, mogą również sami zdecydować się na wyjazd, by podjąć lepiej płatną pracę poza ojczyzną. Zdarza się jednak, że nie znają realiów nowej kultury i społeczności – dlatego pomoc w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości jest kluczowa.

Wdrożenie ekspata polega na zbadaniu jego obecnej sytuacji – jaką posiada wiedzę na temat nowego kraju i mentalności obywateli, jakie ma kompetencje międzykulturowe i, przede wszystkim, jakie są jego potrzeby. Jedni potrzebują pomocy przy formalnościach (sprawy urzędowe, związane z zakwaterowaniem), inni w sytuacjach codziennych (zakupy, komunikacja miejska), a część musi odnaleźć się w organizacji (specyfika firmy, stanowiska).

Pracuję na realnej sytuacji Klienta, wybierając z większego obszaru te elementy, które są niezbędne w danej sytuacji życiowej. Dzielę się własnym doświadczeniem oraz praktyczną wiedzą, dopasowaną do potrzeb Klienta.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Przewiń na górę