“Analiza SPOCO przeprowadzona przez Panią Swietłanę, pozwoliła mi spojrzeć na nowy pomysł biznesowy z szerszej perspektywy. Pokazała elementy, które są kluczowe i od nich powinnam zacząć. Podczas sesji czułam uważność i skupienie na mnie i moim wyzwaniu. Bardzo pomocne we wprowadzaniu zmian jest podsumowanie sesji jakie otrzymałam na wykresie i w obszernym opisie. Dziękuję i polecam.”

Dorota Wojciechowska coach, trener biznesu

SPOCO® Puls jest dla Ciebie, jeżeli jesteś:

 • właścicielem firmy lub myślisz o jej założeniu.
 • kierownikiem projektu lub liderem zespołu
 • liderem inicjatywy społecznej

Wyobraź sobie piękne, rozłożyste drzewo. Wartości odżywcze to podstawa rozwoju każdej, nawet najdrobniejszej rośliny. Dzięki nim zaczyna kiełkować i piąć się w górę. Odpowiednia gleba, korzystne warunki pogodowe oraz dobra opieka sprawiają, że z małego ziarna wyrasta silne i wytrzymałe drzewo.

Tak samo jest z biznesem. W zależności od tego jak o niego zadbamy, przyniesie adekwatne do naszej pracy owoce – małe i cierpkie lub soczyste i smaczne.

Zapraszam Cię do zrobienia SPOCO® Pulsu – analizy Twojego projektu i/lub biznesu, która pozwoli Ci spojrzeć na niego w systemowy sposób, uwzględniający wszystkie istotne dla osiągnięcia sukcesu i zebraniu dojrzałych owoców obszary. Będziemy pracowali na SPOCO® soczewkach. Do każdej soczewki przypisane są po 3 pomniejsze elementy, które będziemy omawiać dokładniej w trakcie pracy.

SPOCO® to skrót od angielskich nazw soczewek:

 1. Success (Sukces)
 2. People (Ludzie)
 3. Organization (Organizacja)
 4. Community (Społeczność)
 5. Offer (Oferta)

Metodyka SPOCO® nawet trzykrotnie poprawia wydajność, skuteczność i komfort pracy w szybko zmieniającej się rzeczywistości.

Łączy w sobie: zrównoważoną kartę wyników (Balanced Scorecard), zwinne metody prowadzenia projektów (Agile, Scrum, Lean), ekonomię behawioralną, myślenie systemowe i gospodarkę opartą o zasoby.

Koncepcja sprawdzona w najbardziej wymagających okresach biznesowych: start nowego projektu, kryzys, znaczne zmniejszenie lub zwiększenie skali biznesu. W zespołach stacjonarnych i wirtualnych, jedno i wielokulturowych i nie tylko.

Spójrz na swój biznes poprzez soczewki SPOCO – skorzystaj ze wsparcia Trenera zmiany.

Zmień perspektywę – zobacz co nie działa i czego naprawdę potrzebujesz do zrównoważenia biznesu. Po konsultacji otrzymasz pełny raport SPOCO® Pulsu.

SPOCO® Puls to rozmowa ze mną podczas, której:

 • ustalisz po czym poznasz sukces, przyjrzysz się swojej działalności oraz jej otoczeniu.
 • ocenisz równowagę swojej działalności (firmy, projektu, inicjatywy społecznej)
 • dzięki SPOCO® soczewkom spojrzysz szeroko i strategicznie na swoją działalność oraz przyjrzysz się fundamentalnym obszarom, które wpływają na sukces. Sukces jest efektem inwestycji w ludzi, organizację, społeczność i ofertę
 • zobaczysz obraz sytuacji, który upewni Cię w następnych krokach i decyzjach. Jasno określisz braki oraz zmiany, które należy podjąć.

Jak przebiega SPOCO® Puls?

 1. Po ustaleniu formalnych szczegółów umawiamy się na termin SPOCO® Pulsu – zarezerwuj sobie ok. 2h na rozmowę.

 2. Warto przemyśleć, nad jakim projektem lub biznesem będziesz pracował/a.

 3. Sesja zazwyczaj jest prowadzona zdalnie, ale może być również na żywo.
 4. Do dwóch dni otrzymasz ode mnie raport podsumowujący wspólną pracę – szczegółową analizę sytuacji oraz wykres graficzny.

SPOCO® Puls może być pojedynczym procesem, ale też początkiem programu 100 Dni SPOCO®. Skontaktuj się ze mną, jeśli chcesz wiedzieć więcej.