Spektakl “Cisza”

„Teatr społeczny jest teatrem zmiany. Jest teatrem, który pomaga jednostkom, grupom i społecznościom w znalezieniu ich własnych sposobów zaspokojenia ich potrzeb, poprawy ich społecznego funkcjonowania i ostatecznie przezwyciężenia nieszczęśliwych sytuacji.”
Guglielmo Schinina, 2009

 

Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie na „Ciszę” – spektakl o relacjach międzyludzkich i trudnościach oraz ich przezwyciężaniu, a także o tym, co mówimy, a co zachowujemy dla siebie. Pierwszy pokaz odbył się w Warszawie, przy udziale absolwentów szkoły DramaWay. Teraz chcemy, by również Wrocławianie mieli możliwość doświadczenia tego wydarzenia.

Teatr Zaangażowany Społecznie to nienależąca do mainstreamu teatralnego, rozwijająca się ostatnio w Polsce i doceniana na świecie forma pracy z grupą wykorzystująca techniki dramowo-teatralne. Projekty Teatru Zaangażowanego Społecznie to działania na wskroś interdyscyplinarne, łączące wiedzę z dziedzin takich jak m.in. psychologia, pedagogika, socjologia, teatrologia. Ich efektem są zwykle poruszające spektakle, najczęściej oparte o realne wydarzenia z życia uczestników lub społeczności, z których się wywodzą, w różny sposób włączające widzów do pracy nad zagadnieniem zarysowanym w przedstawieniu, angażujące i uznające widownię za integralną część spotkania.

Wstęp jest wolny.

TERMIN: 18 października 2019 (piątek)
GODZINA: 17.00.
MIEJSCE: Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju, ul. Ruska 46a, Wrocław.

Spektakl “Cisza”

Dodaj komentarz

Przewiń na górę